Rendelet az egyes előadó-művészeti szervezetek, könyvtárak működésének kiegészítő támogatásáról

Megjelent az egyes előadó-művészeti szervezetek, könyvtárak működésének kiegészítő támogatásáról szóló 29/2012. (VI. 8.) BM rendelet.

A rendelet módot ad azon megyei jogú városok támogatására, amelyek 2011-ben megyei önkormányzat által fenntartott vagy támogatott előadó-művészeti szervezetet, könyvtárat működtetnek. A támogatás ezen intézmények működési kiadásaihoz használható fel.

Kapcsolódó szabályozást tartalmaz a IX. Helyi önkormányzatok támogatásai és helyben maradó személyi jövedelemadója fejezeten belüli előirányzat átcsoportosításról és új cím létrehozásáról szóló 1161/2012. (V. 18.) Korm. határozat.