Pályázati felhívás a Minősített Könyvtár cím elnyerésére

A pályázat célja a minőségfejlesztés és a minőségirányítás módszereinek alkalmazásában kiemelkedő teljesítményt nyújtó könyvtárak és könyvtári tevékenységet folytató szervezetek munkájának elismerése.

A pályázatok benyújtásának határideje 2013. július 31.

A pályázat dokumentumai

A Minősített Könyvtár címet elnyerő intézmények a könyvtár típusának megjelölésével Díszoklevelet vehetnek át, és a cím használatára 5 évig jogosultak lesznek. A Minősített Könyvtár cím birtokában a könyvtárak pályázhatnak a Könyvtári Minőségi Díj elnyerésére.

A beérkezett pályázatokat a Könyvtári Minőségügyi Bizottság bírálja el a benyújtott dokumentáció és helyszíni szemle alapján.

A rangos Minősített Könyvtár elismerésre először 2011-ben lehetett pályázni. Eddig három könyvtár nyerte el, a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára és a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár valamint az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár.

Az idei nyerteseknek a Minősített Könyvtár címeket az emberi erőforrások minisztere 2014-ben, a Magyar Kultúra Napján adja át.