A könyvtári dokumentumok tárolásának alapvető szabályai

Az energia-veszélyhelyzet következtében több könyvtár és fenntartó kénytelen volt olyan intézkedéseket bevezetni, amelyek a könyv- és dokumentumállományra is hatással lehetnek. Fontos, hogy ebben a nehéz helyzetben is védjük gyűjteményünk darabjait.

Az itt olvasható dokumentum iránymutatás a könyvtárak és a fenntartók számára, hogy az energia-veszélyhelyzet idején miként lehet az állományvédelmi szempontokat és az energiamegtakarítási előírásokat egyaránt betartani. Tanáccsal szolgálunk a könyvtári dokumentumok tárolásának alapvető követelményeire (páratartalom, hőmérséklet stb.) vonatkozóan, amelyeket összhangba hozhatnak a kívánt energiacsökkentési igényekkel.

A könyvtári dokumentumok tárolási körülményeivel kapcsolatos egyéb kérdéseikre Horváth Diána, az Országos Széchényi Könyvtár Állományvédelmi és Restauráló Osztályának osztályvezetője szívesen válaszol, e-mail-címe: horvath.diana@oszk.hu.