Koronavírus-járvány idején a határon túli könyvtárakban

A koronavírus-járvány a világon mindenhol emberi és szakmai kihívások elé állította a könyvtárosokat. Virtuális országjárásunk keretében elkezdtük feltárni, hogy az egyes magyarországi könyvtárak hogyan tudnak megbirkózni a kialakult helyzettel, de emellett a határontúli magyar könyvtárakat is megkérdeztük, hogyan reagáltak a kialakult helyzetre, hogyan szervezték át szolgáltatásaikat, esetleg milyen új szolgáltatásokat indítottak annak érdekében, hogy segíthessenek használóiknak a mindennapi nehézségek megélésében.

Ezt a cikket rendszeresen frissíteni fogjuk.

1. Székelyudvarhelyi Városi Könyvtár (Románia, Székelyudvarhely) [video]
  2. Bod Péter Megyei Könyvtár (Románia, Sepsiszentgyörgy) [video]
  3. Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet Könyvtára (Románia, Kolozsvár) [video]
  4. Szlovákia magyarlakta településeinek könyvtárai (minisorozat) - I. rész [video]