Önkiszolgáló kölcsönzés a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtárban

2023 őszén – több mint egyéves előkészítő munka után – elérhetővé vált a Kájoni János Megyei Könyvtár új, modern szolgáltatása: az önkiszolgáló kölcsönzés. A rendszer RFID-alapú, egyszerű és gyors, segítségével pillanatok alatt, könyvtáros bevonása nélkül lehet könyveket kikölcsönözni és visszavinni. A szolgáltatás működtetését Hargita Megye Tanácsa támogatásával indították el.

Az önkiszolgáló kölcsönzőrendszer bevezetéséhez modern technológiai berendezések és eszközök megvásárlására volt szükség (önkölcsönző pult, RFID-kód-olvasók, RFID-címkék és lopásgátló kapuk), és a könyvtári dokumentumokat egyedi azonosító RFID-címkékkel kellett ellátni. A tavalyi évben a könyvtár munkatársainak hatvanezer dokumentumot sikerült felcímkézniük, prioritást élveztek az ifjúsági és felnőtt szépirodalom kategóriájába sorolható könyvek, jelenleg a gyermekkönyvekkel dolgoznak.

Forrás: ReMeK-e-hírlevél, 2024. február.

Cím: 1016 Budapest, Szent György tér 4-6. (Budavári Palota F épület)
Postacím: 1276 Budapest, Pf. 1205