Megjelent a Könyvtári Figyelő 2021/3. száma!

KF_21per3

Kedves Kollégák!

Sághi Ilona, a Könyvtári Figyelő  vezető szerkesztője ajánlja figyelmükbe a Könyvtári Figyelő legfrissebb számát. Ime a tartalomjegyzék:

A KÖNYVTÁRI FIGYELŐ 2021/3. száma a http://ojs.elte.hu/kf/issue/view/251 oldalon olvasható – a nyomtatott példányokat pedig kedves megrendelőinknek postáztuk.

TARTALOM

ABSTRACTS

TANULMÁNYOK

BÉKÉSINÉ BOGNÁR Noémi Erika – NAGY Andor – VASTAGH Zoltán: Innováció vagy kényszerújítás? Digitalizálódó könyvtári szolgáltatáskínálat a koronavírus-világjárvány idején

BERGMANN Krisztina – GOMBOS Annamária –  KÁLÓCZI Katalin – VAJDA Zsuzsanna: Középpontban a minőség – EFQM kiválósági tanúsítás az ELTE Egyetemi Könyvtári Szolgálatban

TÜSKÉS Anna: Egy „dél-dunántúli szellemi csomópont” – Dedikált könyvek Tüskés Tibor könyvtárából (Tüskés Tiborné hagyatékában)

Függelék: A dedikált kötetek jegyzéke (csak az online  változatban)

MŰHELY

NÉMETH Márton – DRÓTOS László: A webarchiválás  oktatásának nemzetközi keretei és hazai tapasztalatai

MÚLTUNKBÓL

POGÁNY György: Kőhalmi Béla emlékezete – Életrajz és pályakép II.

PRÓKAI Margit: „Nem azon múlik..." – ex libris Miskolciensis – egy fejedelmi könyvtárban

Dr. VIRÁGOS Márta a 2021. évi Kosáry Domokos-díjas –  Sajtóközlemény

NEKROLÓG

Fülöp Géza (1930–2011) halálára (sp)

Főhajtás Fülöp Géza előtt (Kovács Katalin)

KÖNYVSZEMLE

Egy kolozsvári magyar könyvtáros életműve: Váczy Leona  válogatott írásai. VÁCZY Leona. 50 év a könyvtár szolgálatában: 50 de ani dedicaţi bibliotecii. Kolozsvár: Argonaut, 2019. 369 [3] p.  (Ism.: Bényei Miklós)

Borsod-Abaúj-Zemplén megye könyvtártörténeti  kronológiája. Összeáll. Gerő Gyula és Prókai Margit. Miskolc: II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, 2021. 304 p.  (Ism.:Pogány György)

Üdvözlik Önt és nagyon jó olvasást kívánnak:

a szerkesztők

P.s – ahogyan már korábban is közreadtuk, a régi elektronikus felületet (http://ki2.oszk.hu/kf/) technikai problémák miatt lezártuk, a 2020. előtti számokkal, cikkekkel, szerzőkkel kapcsolatos korrekt információk az EPA-ban találhatók meg.

Sághi Ilona

a Könyvtári Figyelő vezető szerkesztője

Cím: 1016 Budapest, Szent György tér 4-6. (Budavári Palota F épület)
Postacím: 1276 Budapest, Pf. 1205